Kuus viisi käibe kasvatamiseks

kuidas leida kliente

6 viisi käibe kasvatamiseks

Kuidas leida kliente? Kuidas olla edukam? Kes ettevõtjatest sellele ei mõtleks. Isegi kui läheb väga hästi, võiks ju minna veelgi paremini. Kui vajad inspiratsiooni oma ettevõtte kasvatamiseks, siis vaata meie poolt kokku kogutud häid ideid altpoolt.

1. Turundus

Põhifaktid turundustegevuse kohta:

 • Ettevõtted, kelle kodulehel on 400-1000 erinevat lehte, saavad 6 korda rohkem klikke kui alla 100 lehega kodulehed.
 • Sisuturundus genereerib 3 korda rohkem kliendi huvi kui traditsiooniline massimeediaturundus aga maksab 60% vähem.
 • Personaliseeritud e-mailid parandavad klikkimist ja teksti läbilugemist kliendi poolt ligi 15%
 • Koduleht, mis töötab ka mobiilis ja tahvelarvutis, suurendab klientide ostutehinguid 35%

Kuidas edasi minna?

 1. Analüüsi oma turunduskanalite efektiivsust ja uuri välja palju iga kanal uusi kliente sisse toob.
 2. Vaata konkurentide kodulehti või blogisid ning vali välja 5 paremat. Kuidas saaksid midagi veel paremat teha?
 3. Investeeri oma turunduseelarve tõeliselt vinge sisuturunduse loomisse ning ära kirjuta tekste, mis pole ka sulle endale üldse mitte huvitavad.
 4. Pane kirja klientide korduvad küsimused ning vasta neile oma blogis/kodulehel.
 5. Kontrolli kas sinu koduleht on parimal moel SEO-optimeeritud, kasuta selleks SEO kontrollloendit.

2. Müügitegevus

 • Uuringute järgi ostab klient 35-50% käibest sellelt müüjalt, kes reageerib esimesena.
 • Ettevõtted, kus on hästi sissetöötatud potentsiaalsete klientidega tegelemise süsteem, saavad 50% rohkem käivet väiksema kuluga.

Kuidas edasi minna?

 1. Vaata, kas saaksid kasutusele võtta CRM e kliendihaldustarkvara. Vaata lähemalt, millist CRM tarkvara hankida ning mida teised kasutavad.
 2. Taga, et potentsiaalse kliendi e-kirjale vastataks koheselt (võib-olla saab seadistada automaatvastuse). Samuti kontrolli, et lubatud aja piires kliendiga kindlasti ühendust võetaks.
 3. Tulevase kliendiga suheldes paku talle tasuta kasulikku infot – midagi, mis annaks kliendile väärtust ja tooks ta sinu juurde tagasi. Selleks võib näiteks olla juhend “Kuidas valida parimat seinavärvi” kui juhtumisi müüd värve. Loomulikult suunab see tasuta abivahend klienti just sinu toodete suunas.
 4. Võta kliendiga ise uuesti regulaarselt ühendust, ning kui sul on kasutusel CRM tarkvara, saad sinna salvestada kõik detailid eelmistest vestlustest ja oled koheselt kursis kõikide detailidega – see suurendab sinu müügi efektiivsust.

3. Raamatupidamine & finantsid

 • USAs tehtud uuringute järgi hindab 40% ettevõtjatest raamatupidamist ning makse kõige tüütumaks asjaoluks oma firma omamisel. Tõenäoliselt on Eestis samasugused tulemused.
 • 46% väikeettevõtjatest teeb oma raamatupidamist ja maksudeklaratsioone ise.

Mida saaks parandada:

 1. Raamatupidamisfirma palkamine võib osutuda kulude mõttes kasulikumaks diiliks, kui ise raamatuid pidada. Nimelt pakuvad paljud raamatupidamisfirmad nn online-raamatupidamist, mis tähendab, et saad kasutada raamatupidamisprogrammi, paljud pakuvad seda võimalust isegi tasuta, ning sa ei pea ise selle ostmiseks raha kulutama. See tähendab, et raamatupidamine on nn pilves, sa saad sinna igalt poolt ligi ning saad müügiarveid otse süsteemist esitada. Seega ei pea raamatupidaja neid rohkem enam kuhugi sisestama. Võib-olla saad kokku leppida, et sisestad ise ka oma kuluarved – see vähendab veelgi raamatupidaja ajakulu. Samas sul on aga oma raamatupidaja, kes hoiab raamatupidamisel pilku peal ning saad kindel olla, et kõik on korras. Vaata veel, miks on raamatupidamisteenuse sisseost mõistlik.
 2. Kasuta 90/10 reeglit – kontrolli, et kulude katmiseks läheks mitte rohkem kui 90% tuludest ja 10% jääks investeeringuteks, kasvu toetamiseks ning varurahaks.

4. Innovatsioon

Tihti võib tunduda, et innovatsioon on vaid suurfirmade jaoks ning siis, kui tegutsed IT-vallas ja arendad välja uusi äppe. Tegelikult on igasugune uuendusmeelsus innovatsioon ja seda saab rakendada ka teenust pakkuvates firmades, et vastata paremini kliendi ootustele, olla efektiivsem või miks mitte, tuua turule uus toode.

Kuidas olla innovatiivsem:

 1. Uuri klientidelt, mis on nende arvates puudu sinu teenusest või tootest ja vaata, kas saad midagi parandada või täiendada
 2. Vii regulaarselt oma tiim tavapärasest töökeskkonnast eemale ning tehke mõttetalguid
 3. Innusta ja toeta ka igapäevases töökeskkonnas uute ideede väljapakkumist

5. Töötajate koolitamine

Andmed näitavad, et 25% töötajatest on kõige õnnelikumad, kui nad saavad teha seda, milles nad on parimad. Samas 70% koolitusest toimub üldjuhul mitte klassikalise koolitusena, vaid otse töö käigus. Uuringud on ka näidanud, et parema koolituskavaga ettevõtetel on suuremad kasumid kui neil, kes koolituse pealt kokku hoiavad.

Kuidas edasi:

 1. Pane paika koolitusvajadused iga töötaja vajadustest lähtuvalt
 2. Vaata, et uue töötaja palkamisel oleks olemas sisseelamisprogramm ning uue töötaja koolitus

6. Klienditeenindus

Keskmiselt saab keskmine ettevõte tagasisidet vaid 4 protsendilt oma rahulolematutelt klientidelt. Samas loobub 86% klientidest järgnevast ostust, kui neile sai osaks halb klienditeenindus. Lojaalne klient aga toob ettevõtjale mitmekordset tulu.

Kuidas klienditeenindust parandada:

 1. Defineeri oma firma eripärast tulenevad hea klienditeeninduse põhimõtted – mis on need, mis teevad sinu firma teeninduse heaks?
 2. Määra üks töötajatest vastutama klienditeeninduse kvaliteedi eest
 3. Näita ise oma tiimile igapäevast head eeskuju suurepärase klienditeeninduse osas
 4. Saada oma tiim klienditeeninduse koolitusele

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga