Raamatupidamisteenus – 10 põhjust raamatupidamise sisseostuks

 

raamatupidamisteenus

Raamatupidamisteenus – kas osta sisse?

Raamatupidamisteenus – miks peaks selle sisse ostma? Seda küsimust küsitakse meilt palju, seega otsustasime sellele vastata allpool.

Mõelda vaid kuidas ettevõtlus käis vaid mõned-kümned aastat tagasi. Tänapäevane ettevõtlus ning raamatupidamine tundub kui ulme selle ajaga võrreldes. Tehnoloogia on arenenud niikaugele, et oma raamatupidaja kontoris hoidmine polegi enam nii vajalik. Aga kas see on ka hea sinu firmale? Loodetavasti allpooltoodud 10 põhjust aitavad sul otsustada.

1.Taskukohane hind

Sisseostetud raamatupidaja on üldjuhul soodsam kui palgata enda raamatupidaja. Kuidas raamatupidamisteenuse hind kujuneb, vaata lähemalt siit.

Üldjuhul maksab hea ja usaldusväärne raamatupidamisteenus vaid 50-60% kuludest, mis oleksid maksnud oma raamatupidajat palgates.

2.Sisseseatud süsteemid

Üks põhilisi põhjuseid raamatupidamisteenuste sisseostuks peaks olema see, et kogu raamatupidamisega kaasnevad süsteemid ja protsessid on sinu eest sisse seatud. Raamatupidamisteenus peaks sisaldama raamatupidamise sise-eeskirjade koostamist, raamatupidamisprogrammi ja selle seadistust (kui sul pole oma programmi), sisemisi protsesse nagu tasumata arvete jälgimine, müügiarvete koostamine jms. See tähendab, et sina ei pea enam ratast leiutama.

3.Pikaajalised kogemused

Tuntud pankur Rain Lõhmus on öelnud, et “palka inimesi, kes on sinust paremad”. Kui pöördud raamatupidamisfirma poole, on seal inimesed, kes on koolitatud, omavad laialdasi kogemusi erinevate klientidega erinevatelt elualadelt ning on kursis muutuvate maksu-ning raamatupidamisseadustega. See tähendab, et saad oma kasutusse ka tõelised finantseksperdid ning ei pea kulutama raha oma raamatupidaja koolituskuludele.

4.Keskendu plaanidele

Raamatupidamisteenused sisse ostes saad aasta lõpus rahulikult hingata, et kõik on tehtud ning uue aasta algul aastaaruanne õigeaegselt esitatud (Ohtudest mis kaasnevad majandusaasta aruande mitteesitamisega loe lähemalt siit).

Sina saad võtta tassi kohvi ning teha plaane uueks aastaks.

5.Finantsjuhi nõuanded

Raamatupidamisfirma teenuseid ostes saad lisaks raamatupidajale kaasa ka finantsjuhi kogemusega eksperdi. Vaata üle kes kuuluvad raamatupidamisfirma juhtkonda ning millised kogemused neil on. Mõtle vaid kuidas lihtsustub sinu elu, kui keeruliste probleemide puhul on finantsekspert vaid ühe telefonikõne kaugusel.

6.Usaldusväärsus

Töötajad jäävad haigeks, võtavad puhkuseid ja neil on mõnikord lihtsalt halb tuju. Või siis juhtub hoopis midagi toredat ja ettevõtte raamatupidaja perre on oodata perelisa. Igal juhul pole ükski neist asjaoludest enam sinu mure, kui raamatupidamisteenus sisse osta. Lõppude lõpuks oled sa klient ja see on raamatupidamisfirma lahendada, et sinu teenus jätkub endisel tasemel.

7.Kõik läheb lihtsalt paremaks

Sa ei pea tegelema raamatupidamisega. Sa pead endiselt olema kursis oma ettevõtte käekäiguga vaadates üle raamatupidajalt saadud aruanded aga sa ei pea hilisõhtuni arveid kokku liitma, et deklaratsioonid saaksid õigeaegselt esitatud. Lase raamatupidajal selle eest muretseda.

8.Internet

Palju raamatupidamisfirmasid pakub tänapäeval nn online-raamatupidamist. See tähendab, et saad oma firma andmetele ligi igalt poolt internetist ja ükskõik kus asudes. Kas pole mugav?

9.Ei mingeid personaliprobleeme

Nagu sai juba mainitud – raamatupidamisfirmas oled sa klient, mitte tööandja. Sulle saab osaks hea klienditeenindus ning igakülgne toetus. Muidu sa ju läheks mujale, kas pole?

10.Vastutus

Ning viimasena – vastutus. Ettevõtetele on seatud palju kohustusi ja tähtaegu – deklaratsioonid, maksud, aruanded. Raamatupidamisteenust sisse ostes jagad sa seda vastutust raamatupidajaga ning raamatupidamisfirma vastutab enda süül tekitatud kahju eest.

Kui oled otsustanud raamatupidamisteenuste sisseostu kasuks, siis ole oma valikus hoolikas. Küsi palju küsimusi, uuri raamatupidamisfirma töötajate kogemusi ning tee kindlaks, kas raamatupidamisfirma saab pakkuda just sinu ettevõttele sobivat teenust. Nii nagu on igal elualal, nii ka raamatupidamises – kõik raamatupidajad ei ole head raamatupidajad, nii et otsi endale sobiv!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga