10 põhjust miks hakata ettevõtjaks

ettevõtjaks

10 lahedat põhjust miks esitada kohe lahkumisavaldus ning hakata ettevõtjaks

Kas turvalise 9st 5ni töö jätmine ning ettevõtjaks või vabakutseliseks hakkamine tundub sulle endiselt järelemõtlematu ning tuisupäine tegu? Tegelikult on juba mõned aastad olnud töötamise valdkonnas kogu maailmas suund sinnapoole, et inimesed otsivad enam paindlikkust, mitte traditsioonilist ühes töökohas 8 tundi töötamist.

Ebatraditsiooniliste tööviiside tekkimise tõttu viidi 2016 aastal ka ravikindlustusseaduses sisse muudatus, mis võimaldab ravikindlustuse ka nendele inimestele, kes ei teeni ühegi tööandja juures palka üle ravikindlustusmiinimumi aga kõik palgad kokku ületavad seda summat.

Ettevõtjaks või vabakutseliseks hakkamine on üks rahuldustpakkuvamaid otsuseid üldse, mis annab inimesele vabadust, iseseisvust ning kontrolli oma elu üle. Kuigi see otsus on ka väljakutset pakkuv ja vahel raskegi, ületavad plussid miinused üle.

Sa ikka veel ei usu? Siis loe altpoolt 10 lahedat põhjust, miks ettevõtlus on parem kui palgatöö.

1.Sa oled iseenda boss

Sul pole enam ülemust. Keegi ei anna sulle hinnanguid ega soovi pidada arenguvestlust. Keegi ei küsi, miks jäid tööle hiljaks. Pole enam kontrollihimulisi ülemusi, kes igat su sammu kontrollivad. SINA oled see, kelle käes on kontroll.

2.Pole rohkem siniseid esmaspäevi

Kui kõik ülejäänud end esmaspäeval tööle venitavad, saad sa hoopis soovi korral voodis vedeleda. Sa ei salli esmaspäevi? Siis ära tee üldse tööd – ettevõtja või vabakutselisena valid ise oma tööaja. Kui mõte töötab kõige paremini hoopis õhtutundidel, siis teed tööd õhtul.

3.Ettevõtjana ja vabakutselisena teenid rohkem

Kuigi ettevõtlusega kaasneb ebakindlus, on teenimisvõimalused tegelikult suuremad kui palgatööl, kus palk on kindlaks määratud. Ettevõtja teenimisvõimalused on ebakindlamad, samas aga piiramatus suuruses ja sõltuvad sinu enda pingutustest. Samuti saad ettevõtjana lisatunde tehes kogu teenitud raha omale.

4.Sa saad kliente valida

Kuigi ettevõtlusega alustades pead ilmselt kinni haarama igast võimalusest tööd teha, siis edaspidi kui oled end sisse töötanud, saad ise valida, kellega tahad töötada. Kogemusega saad ka juba aru, millised kliendid on toredad ja millised tõelised tüütused.

5.Sul on suurem kindlustunne

Vabakutselisus või ettevõtlus on turvalisem kui palgatöö. Kuidas? Sest et ükski töö pole kindel, kuigi see võib näiliselt nii tunduda. Kuskil juhtkonnas on võib-olla juba otsustatud töötajate vähendamine, Eestis asuva tütarettevõtte sulgemine või ei meeldi lihtsalt uuele ülemusele su nägu – sina lihtsalt veel ei pruugi seda teada arvates, et su koht on kindel. Ettevõtjana kontrollid ise enda saatust – sa tead täpselt kui palju sa teenid, mis on sinu finantsseis ja sinu pingutused aitavad otseselt kaasa sinu turvalisusele.

6.Sa õpid ja arened nii palju

Ettevõtlus toob su teele palju uusi asju ja tegevusi, millega varem pole kokku puutunud. See tundub kindlasti algul hirmutav. Samas ei õpi sa kuskil kunagi nii palju. Ja kui juba oled asjadesse süvenenud, siis ei tundugi need nii keerulised. Kas sa ei tea millist ettevõtlusvormi valida ja kuidas ettevõtet asutada? See on lihtne, alusta ettevõtte nime väljamõtlemisest ja ka edasised sammud pole rasked. Või vajad oma teenuse või toote müümiseks lisaoskusi? Selleks ei pea uuesti ülikooli astuma, kui oskad inglise keelt, saad täiesti tasuta õppida turundust, programmeerimist või kasvõi itaalia keelt mitmete maailma tuntud ülikoolide e-kursustelt – vaata edx.org või coursera.org.

7.Üheksast viieni kontoris istuda on ohtlik sinu tervisele

Järjest enam erinevaid uuringuid näitavad, et istuv kontoritöö on kahjulik töötajate tervisele ning Maailma Terviseorganisatsiooni WHO andmetel on vähene aktiivsus suurem surmapõhjustaja kui ülekaal. Seega võid sa oma istuvat palgatööd jättes võib-olla isegi päästa oma elu, sest sul on rohkem vabadust liikumiseks ning trenni või jalutuskäigu tegemiseks töötundide keskel.

Vaata ka Postimehes ilmunud artiklit “Istuv töö ohustab tervist”.

8.Sa võid rohkem reisida või puhata

Sa võid otsustada võtta rohkem puhkust, sest keegi ei limiteeri enam su puhkusepäevade arvu. Kui teenid raha mõne teenuse osutamisega, mida saab teha arvutist ja läbi interneti, siis võid piiramatult reisida, sest internet on tänapäeval juba igal pool ja Eestis paiknemine pole sel juhul enam oluline. See suundumus on viinud isegi uue termini tekkimiseni – “digitaalsed nomaadid” (digital nomadism) – inimesed, kes elavad rännates, olles vabad asukoha piirangust elatades end ettevõtlusest või vabakutselise tööga.

9.Ettevõtlus ja vabakutselisus on midagi, mille üle uhke olla

Kõik ei suuda olla ettevõtjad, see nõuab teatud omadusi. Kui sul on oma ettevõte, siis patsuta end õlale, sest sinus on rohkem julgust, ettevõtlikkust ning pealehakkamist kui keskmises inimeses.

10.Ettevõtjana saad teha tööd, mida armastad

Milleks muidu sa ettevõtlusega alustasid ning vedasid end läbi ülestöötamiseks tehtud pikkade töötundide, tundmatuse, uute asjade? Selleks, et saaksid teha tööd, mis sulle päriselt meeldib.

 

Kuidas töölt lahkuda? Äkki lauluga 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga