Ostjatelt laekumata arvete juhtimine

ostjatelt laekumata

Kuidas juhtida tulemuslikumalt ostjatelt laekumata arveid?

Üks raamatupidamisteenuse sisseostu eeliseid on abi ostjate laekumata arvete juhtimisel. Nüüd saad sa keskenduda oma igapäevategevusele, samal ajal kui Simply Accounting tegeleb sinu andmetega. Raamatupidamise lisateenusena pakume arvete väljastamist klientidele ning samuti vajadusel tegeleme ostjate arvete jälgimise ning laekumise efektiivistamisega.

Online raamatupidamine

Online raamatupidamisprogramm võimaldab soovi korral kliendil endal arveid luua ning väljastada. Sellega on arved ka kohe süsteemis ning see vähendab raamatupidaja tööaega ja sellega raamatupidamisteenuse hinda! Arvetele võib panna raamatupidaja kontakti ja kliendid saavad küsimuste korral raamatupidajaga otse suhelda.

Parem rahaline seis

Sissetöötatud ostjatele arvete esitamise ja jälgimise süsteem aitab parandada rahavoogusid. Meie kogemuste järgi on halb likviidsus tihti põhjustatud puudustest ettevõtte tegevuse sisemistes protsessides, mitte selles, et töötajad, juht või omanik ei pinguta piisavalt. Aitame tasuta juurutada efektiivse arvete esitamise ja jälgimise protsessi – tule proovi juba täna!

Ostjatelt laekumata arvete juhtimine on rahavoogude parema planeerimise oluline osa.

Mida pakume ostjatelt laekumata arvete juhtimise teenusena:

  1. efektiivse arvete esitamise ning jälgimise protsessi juurutamine
  2. alusinfo kogumine ning arvete esitamine klientidele – arved on eelnevalt kinnitatud sinu poolt
  3. võimalus klientidel otse suhelda raamatupidajaga küsimuste korral
  4. soovi korral meeldetuletuskirjade saatmine hilinenud maksetega klientidele
  5. soovi korral meeldetuletuskõnede tegemine üle tähtaja maksmata arvetega klientidele
  6. Ostjate saldode inventeerimine (saldokinnitustega) aastaaruande koostamise käigus vastavalt Raamatupidamise seaduse § 15, p.3 nõuetele.

Ostjatelt laekumata arved ja käibemaks

Pahatahtlike ostjate poolt maksmata jäänud arved ei too kaasa mitte ainult kahju osutatud teenuste või müüdud kauba eest saamata jäänud raha näol – esitatud arvete eest peab müüa tasuma käibemaksu riigile. Kui ostja jätab arve tasumata, käibemaksu tagasi küsida ikkagi ei saa.

See tähendab, et kui näiteks esitad ostjale arve summas 1000 eurot + käibemaks 200 eurot = 1200 eurot, siis saad kõigepealt kahju laekumata jäänud 1000 euro näol ja lisaks 200 euro summas käibemaksu osas, mille oled tasunud arve esitamisele järgneva kuu 20ks kuupäevaks maksuametile.

Seda olulisem on arvete laekumise jooksev ja efektiivne jälgimine, seda enam, et mida kiiremini üle tähtaja arvetega tegeleda, seda tõenäolisemalt ka raha tagasi saab.

Küsi pakkumist juba täna!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga