Kuidas kujuneb raamatupidamisteenuste hind?

Raamatupidamisteenuste hind

Kas otsid raamatupidajat?

Siit postitusest saad teada millised on 4 raamatupidamisteenuste hinna arvutamise tüüpi ja mida nende puhul silmas pidada.

Parima hinna leidmine raamatupidamisteenuseid otsides võib olla päris keeruline. On raamatupidamisfirmasid, kes pakuvad tunnitasul, tehingute hulgal või fikseeritud tasusid. Suure konkurentsi tõttu raamatupidamisfirmade turul enamik raamatupidamisteenuste pakkujaist üritab lihtsalt teisi hinnaga üle pakkuda. See võib tunduda väga kasulik raamatupidamisteenuse sisseostu planeerivale ettevõtjale aga siin on oma ohud.

Raamatupidamine on inimesel põhinev teenus ning sisuliselt müüb raamatupidaja oma aega. Kui sa maksad väikest tunnitasu, siis kui palju aega sa eeldad saada? Suure konkurentsi tõttu madalat hinda pakkuvatel raamatupidajatel pole hiljem enam suure töömahu ning väikse tasu tõttu tegelikku aega, et kliendi eripärasse süveneda ja päriselt ka märgata ohumärke või asju mida annaks paremini teha. Ta muutub vaid arvete sisestajaks.

raamatupidamisteenuste hind

4 raamatupidamisteenuse hinna tüüpi

Kui sa tutvud lähemalt erinevate raamatupidamisfirmadega, siis olmselt puutud kokku nelja erineva raamatupidamisteenuste hinna tüübiga, samuti tome välja nende eelised ja võimalikud puudused.

1.Kindel fikseeritud kuutasu

Fikseeritud tasu puhul lepitakse kokku kindlas kuutasus, mis ei muutu. See tähendab et saad olla kindel oma igakuises kulus ning sa ei pea muretsema, et telefonikõne raamatupidajale tõstab teenuse tasu. Tasu arvestamisel võetakse arvesse kõik sinu firma eripärast lähtuvad soovid – võibolla tahad lihtsat arvete sisestamist, võib-olla vaid kord aastas raamatupidamisaruannet või hoopis tahad, et raamatupidaja viibiks ka sinu kontoris või sisestaks pangalaekumised igapäevaselt programmi.

2.Tunnitasul põhinev teenus

Paljudele meeldib tunnitasul põhinev teenus väga. Idee on selles, et kui vähe tehinguid, siis on ka väiksem hind. Probleem on aga selles, et võimatu on kontrollida, kas raamatupidaja kulutas kannete sisestamisele arvele kirjutatud 5 tundi või kulus tal hoopis 30 minutit. Samuti kannatad näiteks kahju siis kui raamatupidaja on juhtumisi aeglane.

3.Tehingute arvul põhinev teenus

See on paljudel väiksematel ja keskmistel Eesti raamatupidamisfirmadel levinuim hinnamääramisviis (näiteks siin on toodud üks näide sellisest hinnakirjast http://arelia.ee/hinnakiri ). Tehingute arvul põhinevat raamatupidamisteenust pakuvad umbes 70% raamatupidamisteenuse osutajatest, sest see on kliendile selge ja lihtne ja hinda on hea kodulehel välja tuua. Samuti on siin eeliseks, nagu ka tunnitasu puhul, see, et väiksema mahu puhul on tasu väiksem. Sellise hinnapoliitika miinuseks on aga minu kogemusel see, et raamatupidajad kipuvad siis iga panga teenustasu eraldi sisse kandma, sest igaüks neist läheb siis kandena kirja. Samuti soovitan kindlasti uurida, kas näiteks kandes raha kassast panka, mille raamatupidamiskonteering oleks Deebet Pank, Kreedit Kassa, loeb raamatupidamisfirma seda üheks kandeks või kaheks kandeks (sest kanne tehti kahele kontole). Sel juhul võib ise kodulehe info põhjal hindu arvutades selguda, et tegelik hind on hoopis kõrgem.

4.Ühekordne projektitasu

Neljas võimalus on palgata raamatupidamisfirma ühekordse projekti jaoks. Näiteks võib olla selleks raamatupidamisprogrammi juurutamine, aastaaruande koostamine ühekordselt kui jooksvalt oled ise raamatupidamisega hakkama saanud, eelarve koostamisel abistamine või ettevõtte enda raamatupidaja konsulteerimine rahavoogude aruande kokkupanemisel või konsolideerimisel. Sellisel juhul lepitakse kokku kas kindel tasu või arveldatakse hiljem tunnitasu alusel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga