6 nippi kasumi suurendamiseks

kasumi kasvatamine

6 nippi ettevõtte kasumi suurendamiseks

Oma ettevõtte loomine aitab igal aastal paljudel inimestel saavutada finantsilist sõltumatust, suurendada sissetulekuid ning loobuda kellegi heaks töötamisest. Et see plaan oleks edukas ning ettevõte kasumlik, tuleks aga teha teadlikke samme. Mida saaks kasumlikkuse suurendamiseks ära teha?

 1. Tee eelarve – eelarve aitab sul planeerida tulusid ja kulusid, annab kindlustunde ning päris algfaasis on see vajalik ka laenude, toetuste või investeeringute saamiseks.
 2. Tea, kes on su klient. Defineeri enda jaoks ideaalne klient. Kuidas sellise kliendiga kontakti leida? Kui sa tead oma ideaalkliendi vanust, huvisid, tausta, siis saad paremini planeerida ka reklaamikulutusi ning kuidas oma teenust või kaupa müüa.
 3. Usu oma ettevõtmisse. Ettevõtjad töötavad tihti rohkem tunde nädalas, kui palgatööl olevad inimesed. Lisaks on esmakordne ettevõtjaks hakkamine tihti ka nagu tundmatus kohas vette hüppamine. Kui sul on kirge ja usku, siis jaksad pingutada ka raskuste ilmnemisel.
 4. Jälgi kulusid. Ettevõtte loomisel on väga oluline hoida kulusid miinimumi tasemel. Aga ka hiljem on soovitav kuludega tegeleda, sest oleme tihti näinud, kuidas edukal perioodil ettevõtted jätavad kulude planeerimise ja laekumiste jälgimise unarusse (sest läheb nii hästi), ning hiljem see võib valusalt kätte maksta.
 5. Tee midagi strateegilist iga päev. Igapäevaste kiirete ülesannete lahendamisel võivad strateegilised tegevused või ettevõtte arendamine kõrvale jääda. Et su ettevõte areneks, peaks iga päev või vähemalt kord nädalas tegema midagi tuleviku nimel. Alustav ettevõte näiteks 5 uut pakkumist. Pikaajaliselt tegutsenud ettevõte näiteks strateegiakoosoleku, et analüüsida enda positsiooni võrreldes konkurentidega. See võib olla ükskõik mis tegevus, mis viib ettevõtet edasi.
 6. Küsi nõu finantsspetsidelt – võta raamatupidaja, kes mitte lihtsalt ei sisesta dokumente, vaid suurendaks su sissetulekuid.

Rohkem kui raamatupidamine

Simply Accounting OÜ raamatupidamisteenused sisaldavad lisaks raamatupidamisele ja maksuarvestusele ka igakuist tasuta finantsnõustamist. Sa tahad ju raamatupidajat, kes suurendaks sinu sissetulekuid.

Oleme nõustanud sadu ettevõtteid ning leidnud, et on konkreetsed valdkonnad, mis enim mõjutavad kasumit ja selle suurust. Kui sa tegeled oma ettevõttes nende valdkondadega, näed varsti oma puhaskasumi tõusu.

Finantsnõustamise ja kasumi analüüsi teenust saab meilt ka eraldi tellida (kui sul on raamatupidaja juba olemas) ning see võib sisaldada:

 • rahavoogude analüüs ja planeerimine
 • eelarve, mis vastab sinu ettevõtte eripäradele ning iagakuised eelarve ja tegelike tulemuste raportid
 • tasuvusanalüüs
 • tööjõukulude planeerimine
 • muutuvate ja püsikulude analüüs
 • laenude ja võlgade planeerimine ja vähendamine

Simply Accounting finantsnõustamisteenused aitavad sul:

 1. suurendada kasumimarginaali
 2. luua eelarvesüsteem ja raportid, mis arvestavad sinu ettevõtte tegevusala ja päriselt ka töötavad
 3. sisse seada kuluarvestuse, mis võimaldab kulude paremat jälgimist ning kokkuhoidu
 4. teha sinu ettevõttele järgneva 5 aasta finantsplaani
 5. ettevõtte laenukoormust vähendada
 6. rahavoogusid planeerida.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga